Poznaj 5 sposobów zwiększających ruch na blogu

Prowadzisz swój blog, ale wciąż nie jesteś zadowolony z ilości wyświetleń? A może ostatnio ta liczba wręcz spadła? Przekonaj się, jak możesz temu zaradzić.

 1. Social media
  Często można się spotkać z żartem, że jeśli nie ma Cię w social mediach, to znaczy, że nie istniejesz. W świecie blogerów to powiedzenie jest bardzo słuszne, ponieważ media społecznościowe to podstawowy kanał promocji. Nie zaniedbuj więc konta na Facebooku czy Instagramie i wrzucaj tam dużo treści.
 2. Komentowanie na innych blogach
  Ludzie będą chcieli odwiedzać Twoją stronę, kiedy Cię najpierw zauważą. Jedna z najprostszych dróg do tego to komentowanie na innych blogach, a także kontach innych blogerów na mediach społecznościowych. Pamiętaj tylko, by zawsze logować się nie na konto prywatne, ale to połączone ze swoim blogiem.
 3. SEO
  Bardzo duży procent ruchu, jaki uzyskują strony internetowe, pochodzi z wyszukiwarki Google. Dlatego właśnie warto, pisząc posty, uwzględniać zasady SEO, a nawet poprosić o pomoc specjalistę zajmującym się pozycjonowaniem.
 4. Spotkania blogerów
  Takie spotkanie przynoszą wiele korzyści. Są forami wymiany doświadczeń, okazją do bycia zauważonym oraz do nawiązania jakiejś ciekawej współpracy. Być może tą drogą dostaniesz się też do mediów tradycyjnych, które nadal ma swoje grono odbiorców.
 5. Dobre treści
  Poprzednie rady mówiły raczej o tym, jak skłonić ludzi do odwiedzenia witryny. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli to się uda, musisz ich później jakoś zatrzymać i zainteresować na tyle, by chcieli wrócić. To mogą Ci zapewnić tylko dobre, ciekawe artykuły, dlatego dbaj o jakość tekstów i pisz na aktualne tematy.

O. / pixabay / kaboompics