Czy Facebook zaczyna nam się nudzić i przeniesiemy się na Instagrama?

Instagram cieszy się coraz większą popularnością, którą jednak odbiera Facebookowi. Ten do tej pory najpopularniejszy serwis społecznościowy powoli zaczyna nam się nudzić i tracić użytkowników.

Facebook do tej pory był najpopularniejszym serwisem społecznościowym i gromadził zdecydowanie najwięcej użytkowników. Cieszył się sympatią przez długie lata, ale obecnie to Instagram odbiera mu fanów. Platforma społecznościowa nadal jest lubiana, ale powoli zauważamy jej duże minusy.

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez social mediów – nie tylko osoby prywatne, ale także firmy i różne znane marki. To również dobra forma reklamy. Do Facebooka przyciągają nas znajomi, ciekawostki, a także praca. Można tu znaleźć ogłoszenia, dogadać zlecenie, zapytać o stawki itd.

Mimo to zauważa się spadek aktywności użytkowników serwisu i ucieczkę w wolnym czasie w inne miejsce, np. na coraz popularniejszego Instagrama czy Vine, które przeznaczone są w zasadzie na urządzenia mobilne, głównie smartfony. Co ciekawe, raptem nieco ponad połowa użytkowników uważa się za aktywnych. Inni rzadko zamieszczają i udostępniają posty i komentują wpisy innych.

Zdaje się, że Facebook przestał nas wciągać i zaskakiwać – wręcz zaczął nudzić. Instagram zaś pochłania czas młodszego pokolenia, a i Vine zapowiada się bardzo ciekawie. Użytkowników przybywa w zawrotnym tempie – jest ich dwa razy więcej niż rok temu!

F: TeroVesalainen /Pixabay